POZIV UČENICIMA KOJI ŽELE NASTAVITI OBRAZOVANJE U VIŠU RAZINU KVALIFIKACIJE U STATUSU REDOVNOG UČENIKA

Autor: Željka Geto, 9. 6. 2016.

Na temelju Članka 122. Statuta Ekonomske škole Vukovar, Članka 24. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Članka 4. Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije, Ekonomska škola Vukovar objavljuje

POZIV

UČENICIMA KOJI ŽELE NASTAVITI OBRAZOVANJE U VIŠU RAZINU KVALIFIKACIJE U STATUSU

REDOVNOG UČENIKA

I.

Učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine može nastaviti obrazovanje u četverogodišnjem strukovnom programu obrazovanja u statusu redovitoga učenika.

II.

Uvjeti za nastavak obrazovanja iz točke I. su:

da nije prošlo više od 2 godine od dana završetka trogodišnjeg obrazovnog programa,

da se traži nastavak obrazovanja u pravilu unutar istog obrazovnog sektora u kojem je stečeno prethodno strukovno obrazovanje

da je prosjek ocjena svih razreda srednjeg strukovnog obrazovanja najmanje 3.50 zaokružen na dvije decimale.

III.

Ostvarivanje prava nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije uvjetuje se polaganjem razlikovnih odnosno dopunskih ispita koje određuje Nastavničko vijeće Ekonomske škole Vukovar.

IV.

Četverogodišnji programi koje škola nudi za obrazovanje za stjecanje više razine kvalifikacije su:

-          EKONOMIST

-          EKONOMIST – nastava na srpskom jeziku i pismu

-          KOMERCIJALIST

-          KOMERCIJALIST – nastava na srpskom jeziku i pismu,

-          UPRAVNI REFERENT

-          UPRAVNI REFERENT – nastava na srpskom jeziku i pismu

V.

Učenik odnosno roditelj ili skrbnik malodobnoga učenika obvezan je do 5. srpnja 2016. podnijeti Školi pisani zahtjev za nastavkom obrazovanja uz koji je obvezan priložiti izvornike ili ovjerene preslike prethodno stečenih razrednih svjedodžbi i svjedodžbe o završenom obrazovanju.

Nepotpune zahtjeve Škola će vratiti na izmjenu i dopunu, a zahtjeve pristigle nakon roka, odnosno izmjene i dopune nepotpunih zahtjeva pristigle nakon roka iz stavka 1. ovog Članka, Škola neće razmatrati.

Zahtjev se šalje na obrascu koji je sastavni dio ovog Poziva.

VI.

O zahtjevu iz stavka 2. ovoga članka Škola odlučuje rješenjem.

Rješenjem kojim se učeniku odobrava nastavak obrazovanja utvrđuje se rok do kojega učenik mora položiti razlikovne i/ili dopunske ispite te izvršiti sve obveze, kao i sve druge važne pojedinosti vezane uz nastavak obrazovanja.

Učenik kojemu je odobren nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije upisuje se u Školu putem upisnice dostupne na mrežnim stranicama ministarstva nadležnog za obrazovanje i mrežnim stranicama Škole.

KLASA: 003-01/16-01/9

URBROJ: 2196-99-16-1