Brucken bauen-osvrt

Autor: Marija Bratonja, 27. 11. 2020.

U nastavku pročitajte osvrte učenika na zadnji dan druženja u Erasmus+ projektu Brucken bauen...

Danas je bio posljednji zoom meeting vezan za Erasmus+. Danas je na rasporedu  bio prikaz mostova koje smo mi pravili i da nesto ukratko kazemo o njima. Nakon toga smo bili podijeljeni u grupe, vecinom sa ucenicima iz drugih zemalja te smo imali vremena da se medjusobno upoznamo i da pricamo o nekim zajednickim temama. S obzirom na situaciju zbog korone mislila sam da nam ovo i nece biti toliko zanimljivo. Iako nismo mogli otici u Latviju, prosetati Rigom sve smo to ucinili online. Organizatori su se potrudili da nam bude zanimljivo i da svakako imamo nesto od toga, Da naucimo nesto, upoznamo nekog...  Svakako smo imali jedno novo i lijepo iskustvo s ucenicima iz drugih zemalja i tako stvorili neka nova virtualna poznanstva. I nadamo se da cemo se iduce godine moci vidjeti i zajedno obilaziti zemlju koja bude domacin.

Željana Ranković 2.a

Danas je bio zadnji dan našeg Erasmus+ druženja. Što se tiče današnjih aktivnosti bili smo podijeljeni u grupe gdje smo pričali o našim mostovima. To je prošlo prilično dobro i brzo. Nakon toga smo ponovo bili podijeljeni u grupe gdje smo se upoznavali. To je bilo jedno jako zanimljivo iskustvo i žao mi je što se nisam vise uključivala u razgovor među učenicima iz razloga što sam jako sramežljiva, ali sada kada ih već malo bolje znam,nadam se da ćemo se viditi i sljedeće godine možda čak uživo, gdje ću moći puno više pričati sa njima. Radujem se ponovnom sudjelovanju u ovom programu.

Sandra Bilić 2.a

Zadnji dan Erasmus projekta gledali smo mostove koje smo mi i učenici drugih škola napravili. Svi su se potrudili, ali voljela bih da smo mi naše mostove možda bolje napravili. Nakon toga smo pričali što po nama mostovi predstavljaju. Većina nas je rekla kako nas mostovi povezuju, prikazuju naše prijateljstvo tijekom ove trenutne situacije. Na kraju projekta bili smo podijeljeni u grupe. Pričali smo o našem iskustvu u ovom projektu. Nastavnica nas je morala malo poticati na razgovor, ali po meni je bilo super iskreno najbolji dio projekta. Nismo pričali samo o koroni nego i o drugim stvarima. Cijeli projekt mi se svidio, bilo je zabavno. Prvi dan me je malo trema uhvatila jer smo Izabela i ja morale prezentirati naš grad ali čim sam vidjela da i ostali imaju isti zadatak bilo mi je puno lakše. Drugi dan mi je isto bilo super. Nisam baš shvatila video o Rigi, ali kviz je bio zabavan. Uglavnom moje iskreno mišljenje na kraju projekta je to da mi se projekt svidio, naravno da bi voljela da samo išli u Latviju no to je u ovom trenutku nemoguće. S nekim ljudima iz projekta sam još u kontaktu i to mi je drago i nadam se da će tako i ostati. Voljela bih da su projekt, a i ti naši zoom sastanci trajali malo duže, ali valjda će biti još prilika.

Anja Crnjac

Današnji dan je bio odličan, a evo i zašto. U usporedbi s prethodna dva dana, današnji zadatak nam je bio reći nešto o mostovima koje smo sami izradili. Prvo smo pogledali slike svih izrađenih mostova od kojih su neki izgledali savršeno. Nisam mogla ni zamisliti koliko ima darovite i maštovite djece sve do danas. Nakon pregleda mostova, podijelili su nas u manje grupe od nekoliko učenika i profesora gdje smo predstavljali svoje mostove i od čega su napravljeni. Iako se taj zadatak možda čini teškim, vjerujte mi, nije bilo tako. Zapravo smo se svi raspričali i kasnije zbog viška vremena raspravljali o drugim temama. Kada smo završili, pomislila sam da je kraj, no tada je slijedio najzanimljiviji dio. Ponovo su nas podijelili u veće grupe, ali ovaj puta su bili samo učenici bez ikakvog zadatka kako bi se međusobno družili i upoznali. Prve dvije minute nitko nije znao što bi rekao niti kako bi započeo razgovor. Kako bih prekinula šutnju, započela sam razgovor u koji su se uključili još dva člana grupe iz Latvije i Portugala. Iako smo u početku svi bili sramežljivi, kasnije smo se toliko raspričali da nam je vrijeme jako brzo proletjelo. Kroz razgovor smo razmijenili razna iskustva te saznali ponešto jedni o drugima. Pričali smo o raznim zanimljivim temama kao što su online škola, život u Londonu, instrumentima, Korona, pjevanje, crtanje i drugo. Erasmus je zaista jedan od najljepših projekata i jako mi je drago što sam imala prilike sudjelovati u njemu. Kroz ovaj projekt sam naučila mnogo toga o drugim zemljama i njihovim kulturama. Osim toga, sklapaju se mnoga i nova prijateljstva i rade svakojake zanimljive aktivnosti. Današnja tema mi se jako svidjela jer sama bit mosta je povezivanje više odvojenih dijelova kao što i sam projekt Erasmus povezuje nekoliko država koje međusobno surađuju te nastaju nova iskustva i dr. Iako se projekt provodio online, nije bio niti malo manje vrijedan i poučan. Svima bih predložila sudjelovanje u projektu jer se takva iskustva pamte i nadam se da ću imati prilike sudjelovati i sljedeće godine.

Izabela Ferinac 2.g

Treći dan ovog projekta je bio super kao i prethodna dva. Bilo je super što smo na kraju imali vremena da pričamo sa ostalima. Naravno, bilo bi još bolje da smo pričali uživo, ali i ovako je bilo stvarno super. U početku sam mislio da će biti teško sporazumjeti se s drugim učenicima, ali ipak je sve prošlo odlično, lijepo smo se ispričali.😊

Đorđe Šuša, 2.a

Danas 25.11. bio je posljednji dan projekta Erasmusa. Današnji dan je bio jako zanimljiv, vise smo samostalno pričali sa djecom u projektu. Predstavljali smo naše makete mostova i pričali u grupama. Drago mi je sto sam sudjelovala u ovom projektu, i nadam se da će biti još prilika za ovakve projekte jer mi se jako svidjelo i nadam se da ćemo imati priliku da putujemo u Latviju. Iako je bilo online svidjelo mo se i preporučujem svima da se priključuju u ovakve projekte.

Anastasia Stanić, 2.a

Ukupno: 919586