Projekt "Modernizacija kurikuluma Vježbenička tvrtka"

Autor: Marija Bratonja, 21. 5. 2015.

U prostorijama Ekonomske škole Vukovar održan je prvi sastanak Projektnog tima projekta „Modernizacija kurikuluma Vježbenička tvrtka“ čime je i službeno započela provedba projekta financiranog u 100% iznosu putem Javnog poziva „Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i potrebama tržišta rada – faza II“. Kroz ovaj natječaj odobreno je 28 projekata ukupne vrijednosti 46.265.263,47 kn.

Sama priprema projekta započela je u srpnju 2014. godine, dok je konačno odobrenje projekta od strane Ugovornog tijela potvrđeno početkom ožujka čime su stvorene pretpostavke za potpisivanje Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava između Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te nositelja projekta Ekonomske škole Vukovar.

Putem ovog projekta, ukupne vrijednosti 1.220.940,00 kn, modernizirat će se kurikulum Vježbenička tvrtka u Ekonomskoj školi Vukovar te Ekonomskoj i trgovačkoj školi Ivana Domca Vinkovci koja je partner na projektu. Kako bi se osigurala uspješna provedba projekta, partner na projektu je i Agencija za razvoj Vukovarsko-srijemske županije Hrast d.o.o. koja je i pripremila projektni prijedlog, a sada će ga projektno i provoditi.

Uvođenje suvremenih i inovativnih procesa, metoda i sadržaja u postojeće strukovne programe kako bi se omogućilo stjecanje relevantnih kompetencija učenika te povezali novi sadržaji s ishodima učenja je opći cilj ovog projekta, dok su specifični ciljevi
-Modernizacija Kurikuluma Vježbenička tvrtka
-unaprjeđenje kompetencija profesora koji predaju predmet Vježbenička tvrtka
-uvođenje kvalitetnijih uvjeta za provođenje i pohađanje nastave iz predmeta Vježbenička tvrtka

Kao bi se ostvarili navedeni ciljevi, osim modernizacije postojećeg kurikuluma, tijekom projekta bit će održan niz edukacija za profesore i učenike, organizirat će se studijsko putovanje u Beč, posjete poduzetnicima te će biti održani Okrugli stol i Javna tribina kako bi se smanji jaz između potreba poslodavaca i stečenog znanja učenika. Isto tako, kroz projekt će se nabaviti računalna oprema za izvođenje nastave iz premeta Vježbenička tvrtka te će biti organiziran Regionalni sajam vježbeničkih tvrtki.

Provedba projekta trajat će do kraja travnja iduće godine.

*Izvor: Vukovar-Vu.Com

Ukupno: 920357