Sajam poslova u Vukovaru

Autor: Marija Bratonja, 24. 9. 2015.

Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Vukovar organizira Sajam poslova, 25.rujna 2015. u Dvorcu Eltz od 11.00 do 15.00 sati...

Sajam poslova je jednodnevni događaj namijenjen poslodavcima, nezaposlenim osobama, tražiteljima zaposlenja, studentima, maturantima te svima onima koji žele upravljati svojom karijerom s ciljem razmjene informacija te uspostave mreže kontakata za popunjavanje trenutnih i budućih slobodnih radnih mjesta.

Osim toga, organiziranjem Sajma poslova želimo sve sudionike na našem lokalnom tržištu rada potaknuti na promišljanje o važnosti ljudskih potencijala, kao preduvjeta za uspješno poslovanje.

Posjetitelji Sajma poslova imaju priliku:

uspostaviti komunikaciju i predstaviti se poslodavcima,
prikupiti informacije o poslodavcu, a posebno o njegovim trenutnim i budućim potrebama za zapošljavanjem,
procijeniti vlastite kompetencije u skladu sa zahtjevima poslodavaca,
predati svoju molbu i životopis poslodavcu/kandidirati se na slobodna radna mjesta,
upoznati se s radom i aktivnostima Centra za savjetovanje i razvoj karijere u Vukovaru,
dobiti informacije o uvjetima života i rada u zemljama EU,
upoznati se s novim portalom za profesionalno usmjeravanje e-Usmjeravanje,
vidjeti ponudu obrazovanja i usavršavanja na području Vukovarsko-srijemske županije,
saznati više o potrebama na lokalnom tržištu rada i tržištu rada zemalja EU.

Poslodavci na Sajmu poslova imaju mogućnost izravnog kontakta s potencijalnim radnicima te na taj način stvaranja vlastite baze posloprimaca čija znanja i sposobnosti odgovaraju području rada kojim se bavi njihova tvrtka/obrt. Osim direktnog kontakta s posloprimcima, poslodavcima se na jednom mjestu omogućava i kontakt s predstavnicima različitih institucija bitnih za poslovanje poduzetnika te sudjelovanje na predavanjima vezanim uz rad i zapošljavanje.

Događanja na Sajmu poslova 2015. godine

Predstavljanje poslodavaca i institucija na izložbenim pultovima

Na Sajmu poslova 2015. predstaviti će se poslodavci, koji će prikupljati informacije o potencijalnim zaposlenicima, predstavljati kompetencije, znanja i vještine potrebne za zapošljavanje u njihovom poduzeću te svoje planove budućeg zapošljavanja.

Obrazovne ustanove i institucije će na Sajmu poslova predstavljati aktivnosti svojih institucija koje utječu na mogućnosti obrazovanja i zapošljavanja.

Info točka Centra za informiranje i savjetovanje o  karijeri

Na Sajmu će se putem izložbenog pulta predstaviti Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri koji se nalazi u sastavu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Vukovar. Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri svim građanima nudi širok raspon besplatnih usluga vezanih uz osobni razvoj i vještine upravljanja karijerom i to kroz različite aktivnosti (predavanja, radionice, grupni i individualni sastanci) koje su prilagođene njihovom vremenu i potrebama.

Info točka EURES portala

Na štandu EURES-a možete dobiti informacije o mogućnostima života i rada na području Europskog gospodarskog prostora i Švicarske.

Predstavljanje portala e-Usmjeravanje

Na Sajmu poslova se možete upoznati sa portalom e-Usmjeravanje koji na jednom mjestu nudi odgovore na sva pitanja o poslu i karijeri.
Ako još niste otkrili što Vas zanima i ne znate kako izgleda Vaša poslovna budućnost,  ispunite  on-line upitnike i otkrijte koja su zanimanja kao stvorena za Vas. Ako već znate što želite raditi, ali ne znate kako određeni posao izgleda u praksi te koja znanja i vještine iziskuje, potražite odgovore na svoja pitanja među detaljnim opisima više od 250 različitih zanimanja.

Okrugli stol „Mladi u fokusu“

Na Sajmu poslova će se održati i okrugli stol pod nazivom „Mladi u fokusu“. Svrha ovog okruglog stola je na jednom mjestu okupiti institucije, predstavnike lokalnih i regionalnih vlasti te udruge koje se bave mladima, kako bi predstavili svoje usluge i aktivnostima za mlade. Cilj okruglog stola je donijeti zajedničke preporuke i smjernice za rad s mladima u Vukovaru i Vukovarsko-srijemskoj županiji, te kroz daljnje umrežavanje i definiranje koraka u radu s mladima osigurati što cjelovitiju podršku i uslugu.

Moderator okruglog stola „Mladi u fokusu“ je Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Vukovar, a sudionici okruglog stola su: Info centar za mlade Vukovar, Mirovna grupa mladih Dunav, Volonterski centar Vukovar, Savjet mladih grada Vukovara, Savjet mladih Vukovarsko-srijemske županije, Grad Vukovar.

Ukupno: 920516