Općina Bedekovčina raspisuje natječaj za 47. književno–recitalnu manifestaciju „Susret riječi Bedekovčina 2016.“

Autor: Željka Geto, 7. 4. 2016.

U Općini Bedekovčina se tradicionalno već 47. godina održava književno-recitalna manifestacija „Susret riječi“ na kojoj sudjeluju autori s područja cijele Hrvatske.

I. Natječaj se raspisuje u sljedećim kategorijama:

Natječaj za pjesničke i prozne radove

Pozivamo sve autore da pošalju svoje pjesničke i/ili prozne radove, koji mogu biti na sva tri narječja (štokavski, kajkavski i čakavski). Prozni radovi ne smiju biti duži od četiri kartice teksta (tri stranice računalnog ispisa, font 12, razmak 1,5), a pojedini autor može poslati do tri pjesnička teksta na pojedinom narječju, odnosno do tri prozna teksta.

Natječaj za esej – Knjige koje bismo voljeli čitati

Pozivamo sve autore koji su mlađi od 19 godina da pošalju esej na temu 'Knjige koje bismo voljeli čitati'. Esej može uključivati osvrt na trenutnu lektiru, uz pozitivnu/negativnu kritiku pojedinog djela ili lektire u cjelini, osvrt na najavljenu promjenu lektire, komparativnu analizu određenih pročitanih djela (ne nužno iz popisa lektire), prijedlog i opis tema/likova o kojima bi mladi voljeli čitati. Esej ne smije biti duži od četiri kartice teksta (tri stranice računalnog ispisa, font 12, razmak 1,5), a naslov se može promijeniti i uskladiti s tekstom.

II. Podnošenje prijava

Sve radove potrebno je označiti šifrom i s podacima o autoru (ime i prezime autora, adresa, kontakt mail i broj telefona) poslati na e-mail adresu susretrijeci@bedekovcina.hr. Radovi se mogu i u pet primjeraka dostaviti na adresu: Općina Bedekovčina, Trg Ante Starčevića 4, 49221 Bedekovčina, s naznakom: Za natječaj Susret riječi Bedekovčina 2016. U tom slučaju potrebno je poslati i dodatnu omotnicu u kojoj su navedeni podaci o autoru te CD ili USB sa snimljenim radovima.

Tekstove možete poslati zaključno do 15. svibnja 2016. godine. Radovi koji nisu u skladu s uvjetima natječaja neće se razmatrati.

III. Odabir radova

Tridesetak najuspješnijih radova, koje će odabrati stručni žiri, bit će javno izvedeni na završnoj svečanosti Susret riječi u rujnu u Bedekovčini, a prošireni izbor odabranih radova bit će tiskan u prigodnom zborniku. Za najbolja tri pjesnička/prozna rada, kao i za najbolja tri eseja po izboru stručnog žirija organizator osigurava novčane nagrade.

Općina Bedekovčina