Info centar za mlade Vukovar traži volontere novinare

Autor: Marija Bratonja, 30. 1. 2017.

Ove godine odlučili smo se na drugačiji i inovativniji način predstaviti mlade od 15 do 30 godina starosti u Vukovaru, a ovim putem tražimo volontere koji će istraživati svoju okolinu i putem platforme - web i Facebook stranice Info centra za mlade Vukovar predstaviti mlade ljude iz Vukovara, naravno uz pomoć ICM tima...

Postoji puno mladih ljudi u Vukovaru koji se po nečemu ističu u svojoj okolini, koji su osobito dobri u području rada kojim se bave, u određenom predmetu u školi, sportskoj aktivnosti, organiziranju događaja, izvannastavnoj aktivnosti, rješavanju sukoba, umjetničkom izričaju - fotografiranju, slikanju, pjevanju, plesu, glumi, ručnoj izradi predmeta i slično...Pa kako sada ne bi dalje nabrajali i postavljali okvire - može se zaključiti kako su to osobe koje se ističu po nekoj svojoj posebnosti.

Upravo ti mladi ljudi se rijetko kada imaju priliku predstaviti svojoj široj zajednici te pokazati što znaju i mogu, pa time njihov talent i/ili sposobnost ostane sakriven, a često i ljudi u njihovoj bližoj okolini nisu svjesni njihovog talenta/sposobnosti.

Svjesni smo kako nemaju svi hrabrosti sami se eksponirati i jednostanije bi bilo da ih netko prepozna ili da se jave našem volonteru/ki i kažu kako bi se voljeli predstaviti. Isto tako, naši volonteri će "načuliti uši" i "uzeti dalekozor" te pomno promatrati i osluškivati okolinu, a mi ćemo im pružiti mini-edukaciju kako prepozati posebnost kod određene osobe.

Traže se VOLONTERI - NOVINARI i VOLONTERKE - NOVINARKE!

Poznajete osobu koja bi se uklapala u opisani okvir? Želite nekoga iz svoje okoline istaknuti ili jednostavno želite u potragu? Odlično - na pravom ste mjestu!

Ukoliko uživate u pisanju tekstova i imate slobodnog vremena koje želite iskoristiti u svrhu dobrobiti osoba koju želite intervjuirati i u svrhu prepoznavanja i isticanja kvalitetnih mladih osoba u Vukovaru, također ako vas zanima osobni napredak i razvoj te želite steći iskustvo u novinarstvu, komunikaciji i radu u računalnim programima, onda je ovo odlična prilika za vas i ovim putem vas pozivamo da se priključite našem timu i da krenemo u potragu!

KAKO SE PRIJAVITI ZA VOLONTERA - NOVINARA?

Sve što trebate napraviti je ispuniti kratki i jednostavni OBRAZAC i mi ćemo vas kontaktirati kada okupimo ekipu Volontera - Novinara te ćemo se tada i dogovoriti kada bi vam odgovarala mini-edukacija na kojoj ćemo i dogovoriti osnove.

Ovo je prava prilika za volontere koji se žele okušati u novinarstvu, razvijati vještine kritičkog razmišljanja i objektivnog informiranja građanstva, ali također i naučiti i usavršiti vještine zagovaranja, komuniciranja, organiziranja vremena, timskog rada, fotografiranja, osnova novinarstva i pisanja članaka.

* Imenica "Volonter" se u cijelome tekstu odnosi i na "Volonterke"

preneseno s http://www.icm-vukovar.info/index.php/volontiranje/91-vijesti/2689-icm-trazi-volontere-novinare

Ukupno: 919922