Autor: Marija Bratonja, 23. 8. 2018.

Temeljem članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ("Narodne novine", broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12,16/12, 86/12, 126/12, 94/13 i 152/14., 7/17, 68/18) ravnateljica škole donosi odluku o objavi

N A T J E Č A J A

za radno mjesto

1. POMOĆNIK/ICA U NASTAVI – prema projektu Obrazovanje bez teškoća: implementacija usluge pomoćnika u nastavi u svrhu osiguravanja jednakih obrazovnih mogućnosti za svu djecu

- 1 izvršitelj/ica, na određeno nepuno radno vrijeme od 25 sati tjedno,

UVJETI:
–          najmanje završena srednja škola,
–          nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

OPIS POSLOVA:
Poslovi pomoćnika u nastavi su:

• Pomoć u komunikaciji i socijalnoj uključenosti
  • Pomoć u kretanju
  • Pomoć pri uzimanju hrane i pića
  • Pomoć u obavljanju higijenskih potreba
  • Pomoć u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka
  • Suradnja s učiteljima/nastavnicima  te vršnjacima učenika u razredu te
  • Poslovi specifični za funkcioniranje pojedinih učenika ili skupine učenika.

DODATNA ZNANJA I VJEŠTINE: Poštivanje različitosti, afinitet prema djeci s teškoćama u razvoju, otvorenost, odgovornost, fleksibilnost, razvijene komunikacijske vještine, podjednaka sklonost individualnom i timskom radu, točnost u izvršavanju poslova, organiziranost, emocionalna stabilnost i dosljednost.

POSTUPAK PRIJAVE:
Kandidati koji se prijavljuju za radna mjesta pomoćnika u nastavi dužni su priložiti sljedeće dokumente:

• zamolba za posao (obvezno navesti datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja te kontakt telefonski broj i e-mail)
  • životopis (ukoliko je primjenjivo: s navedenim podacima o iskustvu u radu s djecom s teškoćama (naziv institucije / udruge / tvrtke, te trajanje)
  • dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi)
  • potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje da se radi o nezaposlenoj osobi
  • potvrdu / elektronički zapis o podacima evidentiranim u  matičnoj evidenciji HZMO-a  (preslika)
  • dokaz o prebivalištu (preslika osobne iskaznice)
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika domovnice)
  • uvjerenje/ elektronički zapis da se ne vodi kazneni postupak (ne starije od 6 mjeseci) (preslika)
  • potvrdu ili certifikat o završenom programu edukacije za poslove pomoćnika u minimalnom trajanju od 20 sati ukoliko kandidat ima završen program edukacije (preslika).

Natjecati se mogu i kandidati koji nemaju završen program edukacije za poslove pomoćnika u minimalnom trajanju od 20 sati uz uvjet da isti završe prije početka rada.

DOSTAVA PRIJAVA:

Prednost: Iskustvo rada s učenicima s teškoćama u razvoju u obrazovnim ustanovama u šk. 2017./2018. godini.

Osoba koja se poziva na prednost pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužna je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i uz prijavu na natječaj priložiti: sve dokaze o ispunjavanju uvjeta natječaja, dokaze o ostvarivanju prava prednosti na koje se poziva te presliku odluke ili drugog pravnog akta o prestanku prethodnog zaposlenja.

Osoba koja se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju prema članku 102. stavak 1.-3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17), dužna je uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta iz natječaja te dokaze o ostvarivanju prava prednosti pri zapošljavanju navedene na poveznici:

Prijave slati na adresu: Ekonomska škola Vukovar, Stjepana Filipovića 6 (p.p. 17), 32010 Vukovar. s naznakom "Za natječaj – Pomoćnik u nastavi".

Rok za podnošenje prijava je osam dana od dana objave natječaja na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te web stranici i oglasnoj ploči Škole. Natječaj vrijedi od 23. 8. 2018. do  31. 8. 2018. godine.

Na Natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola.

Kandidati će o rezultatima natječaja biti obaviješteni putem web stranice Škole.

Nepravovremene prijave, prijave s nepotpunom dokumentacijom, izuzet će se iz razmatranja. Priložena natječajna dokumentacija se ne vraća.

Podnošenjem prijave na ovaj poziv pristupnici su suglasni i daju privolu za obradu osobnih podataka navedenih u prijavi na javni poziv u svrhu provedbe natječajnog postupka, sukladno propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka.

Ravnateljica:

dr.sc. Mira Majstorović