R-Eco za Dan škole

Autor: Željka Geto, 17. 5. 2021.

Dan škole u 2.e razredu, obilježili smo provođenjem  završne aktivnosti Etwinning projekta R-Eco, u koji smo se uključili tijekom školske godine. Projektne aktivnosti su usklađene s kurikulumom predmeta Društveno odgovorno poslovanje. Učenici su za vrijeme nastave na daljinu, u svojim domovima skupljali plastične čepove. Nakon povratka u učionice, čepove smo skupili, pakirali i šaljemo ih Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma. Humanitarna akcija se provodi pod nazivom „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“.

Svrha je projekta je recikliranje otpada te pomoć ljudima, životinjama i prirodi. Sakupljanjem starog papira, čepova, baterija i boca pomažemo u očuvanju prirode, a otkupom istih, pomažemo raznim udrugama naše zajednice.

Učenici će kroz projekt definirati ciljeve održivog razvoja, opisati i naučiti što se podrazumijeva pod pojmovima reciklaža i okoliš, komunicirati i surađivati ​​s drugim sudionicima, razviti kritičko mišljenje i vještine rješavanja problema.

Uz sve navedeno, razvit će se i osjećaj odgovornosti, kreativnog razmišljanja, osjećaj potreba drugih, kulturna svijest, financijska i informatičku pismenost, proširit će svijest o okolišu.

Ciljevi:

1. Recikliranje i očuvanje okoliša oko nas.

2. Upoznavanje učenika s potrebama drugih i potrebama zajednice u kojoj žive.

Škole partneru u ovom projektu su:

• Elektrotehnička i ekonomska škola, Nova Gradiška
  • Osnovna škola “Antun Mihanović”, Nova Kapela