Obilježena slava Svetom Savi

Autor: Sanja Sabo-Ris, 31. 1. 2012.

Učenica 4.c razreda Mila Patković opisala je školsku slavu Svetom Savi.

Fotografije pogledajte ovdje!

I ove godine, kao i svake do sada, obilježili smo školsku slavu  Sv. Savu.
Sv. Savo je bio prvi srpski arhiepiskop i prosvjetitelj. Tijekom svoga života činio je mnoga dobra i velika djela. Kako bi poboljšao tadašnje uvjete života otvarao je mnoge škole, gradio je i obnavljao manastire, pomagao ljudima.

Koliku snagu njegovo ime ima u srpskom narodu pokazuje to što ga Srbi širom svijeta, i dan danas, slave i veličaju. Povodom toga organizirali smo školsku priredbu u njegovu čast.

Program je započeo "Himnom  Sv. Save" koju je otpjevao školski zbor, zatim  je slijedilo rezanje slavskog kolača koje je predvodio svećenik Aleksandar Đuranović koji je održao i kratak  govor  u kojem se zahvalio svim gostima, a posebno ovogodišnjoj kumi, bivšoj voditeljici srpskih razrednih odjela škole, Sretenki Čaović na dobroj volji i potpori u što boljem radu škole. Kuma se sa velikim zadovoljstvom zahvalila, pozdravila prisutne te obogatila našu školu skromnim poklonima: knjigama Sime Matavulja  „Pripovetke I i II“, „Uskok“, „Bakonja Fra-Brne“, te kompletom 16 CD-ova klasične glazbe.

Nakon toga smo ponovo čuli školski zbor sa pjesmom "Govori Gospode", nakon koga je uslijedila Dragana Drobić sa pjesmom "Usnula je dubok sanak" uz glazbenu pratnju Aleksandra Patkovića i Stanimira Perića.

Slijedili su recitati Maje Tanasić i Jelene Pantić nakon kojih smo imali priliku vidjeti Jovana Sajfudinova, Aleksandra Đurića i Danijela Dobrića u simpatičnoj izvedbi "Ko tebe kamenom, ti njega hlebom".

Na samom kraju čuli smo tužnu "Jovanovu priču" koju su nam iznijeli Nikola Knežević i Dušan Ristić.

Tom je pričom završen program ovogodišnje Svetosavske akademije.

tekst napisala: Mila Patković

Ukupno: 919922