Nagradni natječaj za kratku priču - srednja škola

Autor: Sanja Sabo-Ris, 17. 1. 2013.

Centar za kreativni razvoj, edukaciju i promicanje mentalnog zdravlja – CAM(H)P u okviru projekta „Put u središte priče“ raspisuje nagradni natječaj za najbolju kratku priču za djecuNa natječaj se mogu prijaviti mladi od 15 do 19 godina. Osim natječaja organizirane su i radionice kreativnog pisanja. Više informacija u nastavku...

Tema je slobodna, ali će se posebno cijeniti priče koje se dotiču života osoba s narušenim mentalnim zdravljem i problemima njihove (ne)uključenosti u život lokalne zajednice.

Natječaj je otvoren do 1. travnja 2013.

Na natječaj se mogu prijaviti mladi od 15 do 19 godina. Natječaj je javan.

Radovi se šalju elektronski na adresu: pisem.pricu@gmail.com

Uz rad obavezno, a najbolje u zasebnom dokumentu (attachmentu), priložiti osobne podatke: ime i prezime, datum rođenja, adresu, školu, razred, ime i prezime mentora (ukoliko ga učenik ima) i podatke o kontaktu (broj mobitela, e- mail).

Prosudbeno povjerenstvo čine tri člana: Ivana Šojat Kuči, Silvija Šesto i Julijana Adamović.

Prima se samo jedan rad od svakog autora. Radovi ne smiju biti duži od 5 kartice teksta (1800 znakova – jedna kartica) i ne smiju biti uzeti kao dio iz dužeg proznog teksta.

Priče moraju biti napisane na hrvatskom jeziku ili jeziku srpske nacionalne manjine ( i ne smiju biti prethodno objavljivane u tiskanom izdanju).

Osigurane su nagrade za prva tri plasirana mjesta:

I nagrađena priča – e- čitač + Povelja za najbolju priču + komplet knjiga

II nagrađena priča – komplet knjiga

III nagrađena priča – komplet knjiga

Pet najuspješnijih autora imat će priliku sudjelovati u jednodnevnoj radionici kreativnog pisanja pod vodstvom književnika Damira Karakaša (Kino Lika, Eskimi, Savršeno mjesto za nesreću, Pukovnik Beethoven i dr).

Najuspješniju školu (procjena prosudbenog povjerenstva o angažiranosti mentora, kvaliteti i broju prispjelih radova) nagradit ćemo kompletom vrijednih knjiga, te na taj način obogatiti školsku knjižnicu.

Odabrani radovi od strane povjerenstva bit će po završetku natječaja objavljeni u Zbirci ili na stranici Centra CAM(H)P Vukovar, u ovisnosti o osiguranim financijskim sredstvima.

Centar za kreativni razvoj, edukaciju i promociju mentalnog zdravlja, u suradnji s Hrvatskim društvom književnika za djecu i mlade te Gradskom knjižnicom Vukovar, u sklopu projekta „Put u središte priče“, organizira ciklus radionica za kreativno pisanje za djecu i mlade.

Radionice su besplatne, a održavat će se od veljače do svibnja 2013. godine (ukupno 5 susreta u trajanju od dva školska sata), pod vodstvom profesorice Tijane Pavliček i spisateljice Julijane Adamović. Također je predviđeno i gostovanje spisateljice Silvije Šesto i drugih pisaca za djecu.

Prva radionica za srednjoškolce predviđena je 1.2. u 17:30 h. O mjestu održavanja bit će te obavješteni naknadno (u ovisnosti od broja sudionika).

U privitku preuzmite Pozivnicu za sudjelovanje učenika u radionicama kreativnog pisanja.