Uspješan sportski tjedan

Autor: Marija Bratonja, 10. 5. 2013.

Prošli tjedan za učenike sportaše naše škole bio je izuzetno intenzivan, ali i uspješan. Sportske aktivnosti  započete su  30. travnja  na Dan škole. U sportskim dvoranama (maloj i velikoj) održana su natjecanja u skoku u dalj te turniri u stolnom tenisu, košarci i nogometu.

Nakon dugo vremena na zahtjev učenika i uz pomoć i organizaciju profesora Nenada Tomića održan je turnir u nogometu. Nakon što je određen ždrijeb, ekipe su započele s natjecanjem, a na kraju je pobijedila ekipa 3.f razreda u sastavu Vukas, Mlinarić, Lacić, Sliepčević, Matijević. Ostala natjecanja odvijala su se paralelno tako da je u skoku u dalj pobijedila Sandra Glavaš (4.g) sa skokom od 210cm, a u muškoj konkurenciji Domagoj Živković (2.h) s novim rekordom škole od 293cm. U stolnom tenisu pobijedila je Valentina Šimak (4.g), a u muškoj konkurenciji već tradicionalno (zadnje tri godine) Mladen Milanović (3.f). U košarci je najbolji tim bila ekipa „Sajmište” iz 1.c razreda u sastavu Stanković, Živković, Šarin. U sportskim aktivnostima na Danu škole je  nastupilo osamdesetak učenika.

Nakon samo jednog dana odmora (1.svibnja),  nastavilo se s natjecanjima. Deset naših učenika nastupilo je na tradicionalnoj utrci u Vinkovcima „12 redarstvenika”, a najuspješniji vukovarski ekonomist bio je Nikola Tadić (2.e) koji je u jakoj konkurenciji zauzeo drugo mjesto.

Već sutradan, 3.svibnja na Dan grada Vukovara, održana je tradicionalna ulična utrka za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola. Ove godine zabilježili smo najuspješniji nastup s  obzirom da smo pobijedili i u muškoj i u ženskoj  konkurenciji. Nikola Tadić bio je najbolji kod učenika, a da mogu i naše djevojke dobro trčati potvrdila je Martina Turba (3.f) koja je u ženskoj konkurenciji zauzela također prvo mjesto te na taj način zaokružila izuzetno uspješan i aktivan tjedan za sportaše naše škole.

U utrci za Dan grada nastupio je dosad najveći broj srednjoškolaca, osamdeset učenika i šezdeset učenica čime je ovaj uspjeh još veći.

Sportska natjecanja organizirali su profesori tjelesne i zdravstvene kulture Tomić, Svitlica i Szabo.

Ivan Szabo, prof.

Ukupno: 920839