Kodeks za smanjenje ciljanih izostanaka

Autor: Marija Bratonja, 5. 9. 2013.

Zbog velikog broja izostanaka učenika s nastave, uprava škole zajedno s nastavnicima je od ove školske godine odlučila broj izostanaka učenika značajno smanjiti

U tu svrhu donesen je Kodeks za smanjenje ciljanih izostanaka koji je obvezan za sve učenike, roditelje i nastavnike, a koji značajno postrožava pravdanje izostanaka, ali i donosi niz mjera koje će doprinijeti njihovom smanjenju. Sukladno navedenom  Kodeksu mjere poticanja na što manji broj izostanaka s nastave su slijedeće:

1.1.

Učenik koji nije izostao niti jedan sat tijekom nastavne godine oslobođen je redovitoga pohađanja nastave u zadnjem tjednu. Isti učenik može, na temelju vlastite procjene i konzultacija s predmetnim nastavnikom, doći na sate nastavnih predmeta čije gradivo treba odgovarati.

1.2.

Učenik koji je tijekom nastavne godine opravdano izostao manje od trideset sati nastave te nema izrečenu pedagošku mjeru unutar posljednja tri tjedna nastave ostvaruje pravo dogovaranja termina za odgovaranje gradiva.

1.3.

Učenik koji nije izostao niti jedan sat bit će javno i pismeno pohvaljen te, u skladu s  mogućnostima Škole, nagrađen.

1.4.

Škola će nagraditi razredni odjel s najmanjim brojem sati izostanaka (po učeniku).

O vrsti nagrade odlučit će ravnatelj.

S čvrstim uvjerenjem da ćemo odgovornim odnosom prema nastavi uspjeti u nakani smanjenja izostanaka, svim učenicima, nastavnicima i ostalim djelatnicima želim uspješnu novu školsku godinu.

Ivan Penava,prof.

Ukupno: 920604