Kazališne predstave u Hrvatskom domu Vukovar

Autor: Marija Bratonja, 25. 9. 2013.

Hrvatski dom Vukovar vas poziva da u petak i subotu, 27. i 28. rujna pogledate dvije kazališne predstave za cijenu jedne! U petak, 27. rujna u 20.00 sati u Vukovaru gostuje predstava PLEMENA u koprodukciji Teatra Exit i Kazališta Planet Art, a u subotu, 28. rujna također u 20.00 sati predstava ĆELAVA PJEVAČICA Kazališta Novi život.

Jedinstvenu ulaznicu za obje predstave po cijeni 40 kuna parter, odnosno 30 kuna balkon možete kupiti na blagajni Hrvatskog doma radnim danom od 10 do 13 sati i 2 sata prije predstave. (Ako kupujete ulaznicu za samo jednu predstavu, cijene su redovne: 35 kuna parter, 25 kuna balkon.)

TEATAR EXIT/KAZALIŠTE PLANET ART, ZAGREB - NINA RAINE: PLEMENA

Režija: Slavica Knežević

Igraju: Marko Torjanac, Slavica Knežević/Jasna Palić Picukarić, Lana Gojak/Vanda Winter, Matija Kačan/Janko Popović Volarić, Slaven Španović, Petra Kurtela

PLEMENA engleske spisateljice Nine Raine u 2012. osvojila su nekoliko najvažnijih nagrada. Drama nam pruža sliku današnjeg svijeta govoreći o potrebi za pripadnosti i o svemu što ona nosi: od pojedinačnih hijerarhija, interesa i pravila počevši od same obitelji nadalje. Kroz intrigantnu i katarzičnu priču o ljubavi i izdaji ova višestruko nagrađivana drama nam pokazuje da o toj (ne)pripadnosti i dalje ovisi sreća pojedinca. Štoviše, umjesto da nam ponavlja kako smo svi jednaki, Plemena nam nude spoznaju i ukazuju na činjenicu koliko smo različiti.

KAZALIŠTE NOVI ŽIVOT, ZAGREB – EUGÈNE IONESCO: ĆELAVA PJEVAČICA

Režija: Ana Prolić

Igraju: Anita Matković, Vojin Perić, Suzana Bliznac/Dajana Biondić, Igor Kučević, Ružica Domić, Milenko Zeko

ĆELAVA PJEVAČICA poznata je kao najizvođeniji komad u Francuskoj i kao neobična i zabavna srednjoškolska lektira. Kazalište Novi život među ostalim je predstavlja ovako: Smithovi i Martinovi su prosječne svevremenske obitelji, zatrpane svojim nesjećanjem i ponosne na tobožnjost, iz koje se smješkaju zbog drugih, lažući sebe zbog sebe. Oni su gvalja uzajamnosti, prelivena jogurtom i napetom svejednošću. Vatrogasac pali i žari po gorućim pitanjima, puže po požarima, stupa po stepenicama, duma o dimovima i konceptualno se vrlo slaže sa vrelom služavkom, koja je, kupivši kahlicu izrazila svoje mišljenje o svemu o čemu nije bilo govora.

Ukupno: 919929