U Ekonomskoj školi Vukovar održano ŽSV

Autor: Marija Bratonja, 3. 11. 2015.

Tijekom svojeg odrastanja dijete postupno, kroz interakciju s roditeljima, nastavnicima i drugom djecom, stvara sliku o sebi. Za normalan kognitivni i afektivni razvoj djeteta vrlo je važno  da iskustva koja dijete dobiva u takvoj interakciji budu pozitivna...

Djeca s teškoćama u razvoju često se nalaze u situacijama neuspjeha te su informacije koje dobivaju iz okoline, uglavnom zbog neznanja, negativne. U takvim okolnostima vrlo je izvjesno da dijete razvije negativnu sliku o sebi koja je praćena sa niskim stupnjem samopouzdanja djeteta, niskom razinom aspiracije ili ciljeva koje dijete postavlja sebi kao realnih te anksioznosti, depresije i drugih psihičkih bolesti.

Na ovu je temu dana 29. listopada o. g. u našoj školi održano Županijsko stručno vijeće stručnih suradnika edukacijsko-rehabilitacijskog profila (defektologa).

Županijsko stručno vijeće čini 45 stručnjaka edukacijsko-rehabilitacijskog profila iz 5 županija: Vukovarsko-srijemske, Osječko-baranjske, Brodsko-posavske, Požeško- slavonske i Virovitičko-podravske.

Mr. spec. Dejana Varnica – psiholog, održala je zanimljivo predavanje na temu pod nazivom: ˝Ja hoću, ja mogu, ja smijem˝, a nakon predavanja sudionici skupa nastavili su rad u radionicama.

Voditeljica Županijskog stručnog vijeća gđa. Snježana Šulentić – upoznala je prisutne s dokumentacijom u radu stručnih suradnika edukacijsko-rehabilitacijskog profila.

Po završetku, sudionici skupa zajednički su se uputili u Vukovar gdje su se podno Križa na ušću Vuke u Dunav pomolili i zapalili svijeće.

Damir Kruljac, prof. def.

> Defektološki kutak  > Vijesti