> E-Dnevnik
E-Dnevnik

Dobro došli!

e-Dnevnik predstavlja web aplikaciju za vođenje razredne knjige u elektroničkom obliku.

Aplikaciju je izradio CARNet te je ona zadržala sve funkcionalnosti postojećih razrednih knjiga, uz dodatne funkcionalnosti koje omogućava uporaba informacijsko-komunikacijskih tehnologija. Jedna od dodatnih funkcionalnosti je sustav izvještaja koji omogućavaju analiza pri pedagoškom praćenju i izradi izvještaja koji se pripremaju za sjednice nastavničkog vijeća. Jedna od prednosti je također, suzbijanje neovlaštenog unosa, ali i slučajeva krađe ili namjernog unuištavanja razredne knjige koji se ponekad javljaju u školama.

Unutar e-Dnevnika je uspostavljen sustav obavještavanja roditelja o izostancima djece, tako da rodiditelji čije je dijete izostalo prethodnog dana, dobije e-mail s informacijom s kojeg je sata dijete izostalo te zamolbu da se jave razredniku u terminu za informacije.

Izrađena je i aplikacija e-Dnevnik za učenike koja učenicima omogućava pregled ocjena, bilješki, izostanaka, lektira te raspored pisanih zadaća.

Pristup aplikaciji imaju ravnatelji škola i djelatnici u pedagoškim službama. Predmetni nastavnici imaju pristup samo podacima o svom predmetu, dok razrednici imaju pristup svim podacima o učeniku svoga razreda.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta donijelo je Pravilnik o dopunama Pravilnika o sadržaju i obliku svjedodžbi i drugih javnih isprava te pedagoškoj dokumentaciji i evidenciji u školskim ustanovama (NN 85/12, kolovoz 2012.), koji omogućava školama vođenje razredne knjige u elektroničkom obliku. Škole koje na ovaj način vode razrednu evidenciju ne trebaju ju voditi u pisanom obliku, već su dužne na kraju godine ispisati razrednu knjigu i pohraniti ju sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Na ovim stranicama možete pronaći osnovne informacije o e-Dnevniku, preuzeti upute za razrednike i nastavnike te saznati ostale informacije obavijesti vezane uz e-Dnevnik. Za sve ostale upite i nedoumice vezane za korištenje aplikacije e-Dnevnik možete me pronaći osobno ili kontaktirati na e-mail: damir.kruljac1@gmail.com.

Damir Kruljac, prof. def.

e-Dnevnik administrator

> E-Dnevnik