Škole različitih jednakosti

Škole različitih jednakosti je projekt ukupne vrijednosti 1.199.006,88 kn sufinanciran  100% iz Europskog socijalnog fonda Europske unije i odobren za financiranje u sklopu programa dodjele bespovratnih sredstava "Unaprjeđenje pismenosti-temelj cjeloživotnog učenja".

Projektne aktivnosti su usmjerene na stručno usavršavanje odgojno-obrazovnih radnika te razvoj i provedbu učeničkih izvannastavnih aktivnosti za unaprjeđenje digitalne i interkulturalne pismenosti.

Ciljevi su povećanje kapaciteta odgojno-obrazovnih djelatnika u ustanovama u Vukovarsko-srijemskoj županiji za razvoj interkulturalne i digitalne pismenosti kod učenika kroz izradu i provedbu novih izvannastavnih aktivnosti.

Projektom Škole različitih jednakosti  educirat će se profesori, stručni suradnici i učenici naše škole i škole partnera (Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci, Osnovna škola Nikole Tesle Mirkovci, Učilište Studium) za rješavanje kulturoloških konflikata, sukoba, diskriminacije, stereotipa i predrasuda te promicanje multikulturalizma i tolerancije. Povećat će se razina znanja i vještina o pravima nacionalnih manjina, razina svijesti o sličnostima i različitostima među narodnostima te svijest djece i mladih o važnosti suživota i njegovanja kulture tolerancije i prijateljstva prihvaćanjem i uvažavanjem kulturalnih i nacionalnih različitosti te ljudskih prava. Učenici će kroz izvannastavne aktivnost Interkulturalci naučiti o povijesti drugih kultura prisutnih u njihovom okruženju što je preduvjet za razvoj interkulturalnosti u budućnosti. Kroz izvannastavnu aktivnost E-novinari, učenici će povećati svoju razinu digitalne pismenosti kroz razne radionice i usavršavanje na području digitalne fotografije. Škola će provedbom projektnih aktivnosti kroz edukacije podići razinu kompetencija svojih djelatnika za inovativne pristupe poučavanju upotrebom informacijsko-komunikacijske tehnologije te razviti kurikulume izvannastavnih aktivnosti Interkulturalci i E-novinari za učenike koje će dovesti do razvijanja ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje, a povećat će se i kvaliteta odgojno-obrazovnog procesa u školama na području Vukovarsko-srijemske županije.

Projekt će se provoditi od 30.studenoga 2017. do 30.studenoga 2019.godine.

Kontakt osobe u Ekonomskoj školi Vukovar: školske knjižničarke Marija Bratonja i Željka Geto

Škole različitih jednakosti

Sastanak projektnog tima - Škole različitih jednakosti

Autor: Željka Geto, 17. 4. 2018.

U ponedjeljak, 16.04., u knjižnici Ekonomske škole Vukovar održan drugi sastanak projektnog tima na kojemu su se analizirale provedene aktivnosti i ostvareni rezultati.

Do sada je preko 60 profesora sudjelovalo u različitim radionicama usavršavanja odgojno obrazovnih radnika, provedeno je nekoliko nabava i uspješno predan 1.ZNS. Dogovoren je plan provedbe projektnih aktivnosti planiranih za sljedeće izvještajno razdoblje. Na sastanku su sudjelovale članice projektnog tima Ana Gale, Vedrana Žilić, Marija Bratonja, te ravnateljica Ekonomske škole Vukovar Mira Majstorović.

> EU projekti  > Škole različitih jednakosti