Humanitarne akcije

Humanitarna akcija "Kruh sv. Elizabete"

Autor: Marija Bratonja, 5. 12. 2013.

Po prvi puta u našem gradu, a u ozračju Došašća, Caritas vukovarskog dekanata organizira karitativnu akciju "Kruh sv.Elizabete".

Naša se škola uključila u akciju prikupljanjem pomoći onima kojima je to potrebno.

U akciji je prikupljeno mnogo hrane, higijenskih i kućanskih potrepština.

Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali u humanitarnoj akciji.

U vremenu Došašća, pred ovogodišnji Božić, želimo razveseliti siromašne i usamljene Vukovarce paketom hrane, higijenskih i kućanskih potrepština.

Želja nam je prikupiti 1000 paketa za 1000 obitelji i učiniti tisuću radosti!

Molimo da pozovete sve Vaše prijatelje, susjede i rodbinu, sve ljude dobre volje i dobra srca, da se prema svojim mogućnostima uključe u ovu humanitarnu akciju.

Vaše darove, nakon treće nedjelje Došašća, podijelit će volonteri Caritasa vukovarskog dekanata.

Svjesni toga da je ovo vrijeme ekonomski osobito teško, molimo Vas da svratite pozornost na obitelji u vašoj sredini čija je trenutna situacija osobito teška.

Dragi prijatelji, učinimo ono što bismo željeli da drugi nama čine da smo na njihovom mjestu. Jer bolje biti onaj koji može, hoće i želi pomoći, nego onaj koji mora čekati i moliti za pomoć drugih.

Ti mladi čovječe, kada ideš u školu i vi odrasli plemeniti ljudi, kada idete na posao, ponesite sa sobom koju kilu brašna, šećera, riže, tjestenine, litru ulja i tome slično.

Vjerujemo da ćemo najbolje slaviti Božić ako imamo srca jedni za druge, ako činimo djela ljubavi i ako smo dobri poput kruha.

Vaša djelotvorna ljubav neka ostavi neizbrisiv trag dobrote i solidarnosti među nebrojenim siromašnima i potrebnima.

Budite i vi kruh bližnjemu svome!

> Humanitarne akcije