Ekonomska škola Vukovar, kao partner, na inicijativu Tehničke škole Nikole Tesle Vukovar u okviru grant scheme IPA for the Human Reosurces Development Component in Croatia 2007.-2009.: Implementation of new curricula, učestvuje u provođenju projekta Zajedno k novom kurikulumu.

Cilj projekta je inicirati razvoj strukovnog kurikuluma usmjerenih na rezultate učenja i akumulaciju znanja, vještina i sposobnosti u skladu sa zahtjevima tržišta rada, Zakonom o strukovnom obrazovanju i Nacionalnim okvirnim kurikulumom.

Dodijeljena su nepovratna sredstva koja škola treba iskoristiti za modernizaciju postojećeg  kurikuluma koji će se temeljiti na ishodima učenja, a u skladu s promjenama na lokalnom i/ili regionalnom tržištu rada.

Implementacija projekta trajat će 14 mjeseci. Tijekom 14 mjeseci realizirat će se:

Formiran je multidisciplinarni tim nastavnika koji obrađuje sledeće teme:

Teme se obrađuju u 5 modula. Svaki modul organiziran je kroz radionice tijekom 5 dana.

Za ostale nastavnike pripremeljne su sledeće teme: