Kutak za učenike

Dragi učenici ovaj kutak namijenjen je  vama.  Čitajte aktualna događanja iz škole,  obavijesti, zanimljivosti, najave i pozive.

Želite li podijeliti svoje radove u bilo kojem obliku (prezentacije, tekstualni radovi, audio i video radovi, crteži i sl.) javite se u školsku knjižnicu.

Za nove zamisli smo uvijek otvoreni!

Vijesti za učenike

Učenici Ekonomske škole Vukovar izradili kratak film na temu Nezaposlenost mladih te se prijavili na online natječaj Euroscole "Imam stav!"

Autor: Željka Geto, 5. 4. 2016.

Europski parlament, Ured za informiranje u Republici Hrvatskoj otvorio je Euroscola online natječaj ''Imam stav!'' kako bi omogućio mladima da na originalan i kreativan način prikažu svoje mišljenje i izraze svoj stav, prikupio radove hrvatskih srednjoškolaca te najkreativnije i najoriginalnije među njima nagradio sudjelovanjem u programu "Euroscola" Europskog parlamenta.

Video ili plakat moraju sadržavati kreativni odgovor na naslov "Imam stav!" i adresirati jednu od ponuđenih tema;

•         Ljudska prava: heroji našeg vremena

•         Nezaposlenost mladih

•         Migranti u EU

•         Digitalna revolucija: stagnacija ili inovacija?

•         Uspjeh ili neuspjeh: nova rješenja za održivu Europu

Tri najoriginalnija video ili vizualna odgovora na izazov "Imam stav!" osvojit će pravo sudjelovanja u programu "Euroscola" Europskog parlamenta - odnosno tri subvencije za putovanje u Strasbourg (Francuska) za 24 učenika i 2 mentora srednjih škola koju pohađaju pobjednici.

Učenici Ekonomske škole Vukovar prijavili su se na natječaj s kratkim filmom na temu nezaposlenost mladih, evo što su nam rekli :

"U dogovoru s našom razrednicom, Sanjom Slijepčević i profesoricom Radom Hadžić odlučili smo se prijaviti na natječaj "Imam stav" s temom: Nezaposlenost mladih. Zajedničkim snagama, uz pomoć Aleka Stevića uspjeli smo napraviti video na dogovorenu temu. Radnja se odvija u gradu Vukovaru i našoj školi. Da smo originalni i jedinstveni pogledajte i uvjerite se!"

Video: https://vimeo.com/161391511

Pohvale profesoricama i učenicima na trudu i kreativnosti!

> Kutak za učenike