Dan Ekonomske škole Vukovar

Autor: Marija Bratonja, 13. 5. 2019.

Dan škole obilježili smo i ove godine u središtu grada Vukovara kako bismo se približili građanima te tako predstavili znanja i vještine koje su naši učenici stekli tijekom svoga obrazovanja na nastavnim predmetima Vježbenička tvrtka i/ili Strukovne vježbe. Stoga je i ove godine središnji događaj bio Sajam vježbeničkih tvrtki koji je Ekonomska škola Vukovar organizirala već sedmi put...

Na Sajmu je sudjelovalo dvanaest vježbeničkih tvrtki iz različitih škola - iz Vinkovaca, Osijeka, Dalja, Đakova, Valpova, Našica, Županje i naravno, iz naše škole.
Učenici trećih i četvrtih razreda zajedno sa svojim nastavnicima predstavili su svoje proizvode ili usluge te međusobno poslovanje s drugim vježbeničkim tvrtkama, a stručno Povjerenstvo obišlo je sve Tvrtke, vrednovalo njihove prezentacije te izabralo i proglasilo najbolje među njima .Za učenike koji nisu sudjelovali u predstavljanju vježbeničkih tvrtki organizirane su i zanimljive radionice, kvizovi, sportske aktivnosti, a svoj rad predstavili su školski volonteri te vrijedni članovi učeničke zadruge K. I. Š. A. Za goste je bio organiziran posjet Muzeju vučedolske kulture. Turistički vodiči učenicima iz Županje bili su profesor Tomislav Lešić i profesorica Sanja Matičić.
Sve je završilo malim domjenkom i opuštenim druženjem te su se i gosti i domaći rastali u dobrom raspoloženju s namjerom da sve ponove i dogodine.
Mi domaćini posebno smo zahvalni gradu Vukovaru koji nam je ustupio prostor i štandove te svim sponzorima koji su pomogli organizirati ovu manifestaciju, ali i predstavnicima medija koji su je pratili.