Obilježili smo Dan planeta Zemlje

Autor: Željka Geto, 25. 4. 2024.

Ove školske godine različitim smo aktivnostima obilježili Dan planeta Zemlje, naše kreativne uratke i aktivnosti možete pogledati u nastavku teksta.

🌏 Zagađenje plastikom nalazi se svugdje oko nas, ali i u nama. Plastika ozbiljno ugrožava napore da se zadrži porast globalne temperature ispod 1,5°C, budući da se staklenički plinovi (GHG) emitiraju tijekom cijelog životnog ciklusa plastike.
Utjecaji se osjećaju u širokom rasponu područja, uključujući biološku raznolikost, klimatske promjene, ljudsko zdravlje i ljudska prava.
S obzirom na to da se svijet suočava s ozbiljnom krizom plastike, učenice 3.g razreda pod mentorstvom nastavnice pravne grupe predmeta Marije Grgić izradile su 3D plakat kojim su željele poslati poruku o štetnosti plastike.
🌏 Učenici 1a, 1.c, 1.e, 1.g ,2.d i 2.g razreda su pod mentorstvom profesorica Svetlane Panić, Slavice Omazić i Branke Jagić napravili trojezični plakat (hrvatski, srpski i njemački jezik) povodom obilježavanja Dana planete Zemlje. Za dobrobit planeta i svih živih bića ovogodišnji slogan Dana planeta Zemlje ima za cilj smanjenje proizvodnje sve plastike do 60% do 2040.
Pozivamo sve učenike i nastavnike da se pridruže velikom globalnom čišćenju i smanjenju korištenja plastike u svakodnevnom životu!!!
🌏Društveno smo odgovorni povodom Dana planeta Zemlje.
Učenice 3.g razreda (Tina, Lana, Tara i Elena), pod mentorstvom nastavnice Sanje Zrilić, recikliranjem su obilježile Dan planeta Zemlje. Hodnik naše škole, ukrasile su cvjetovima izrađenim od odbačenih plastičnih boca, stare tkanine, plastičnih čepova, rabljenih gumbova. Na ovaj način ukazale su na prednosti recikliranja. Ponovnom uporabom stakla, papira ili plastike smanjujemo potrebu za novim sirovinama što štedi prirodne resurse i pomaže u očuvanju okoliša te smanjuje količinu otpada na odlagalištima.

« Svibanj 2024 »