Maskenbal

Autor: Marija Bratonja, 14. 2. 2024.

🎭🎉 Maškare u Ekonomskoj školi Vukovar🎉🎭

Jučer je naša škola bila prepuna kreativnih maski učenika i djelatnika! U veseloj atmosferi i prigodno uređenom holu škole imali smo ih priliku vidjeti i nagraditi za njihov trud i kreativnost...

U prijepodnevnoj smjeni 1. mjesto osvojio je 3.c razred kao mafijaši, dok su 4.e kao obitelj Adams i 4.g kao bolnica podijelili 2. mjesto. Na 3. mjestu su se našli 3.a i 3.g razredi kao računovođe i državno odvjetništvo.

U popodnevnoj smjeni 1. mjesto su podijelili 2.c kao otpad i čistači i 2.h kao mafijaši, dok su 2.d kao FBI i 2.g kao Arapi osvojili 2. mjesto. Na 3. mjestu se našla gusarica iz 1.g i gangsteri iz 1.h razreda.

Čestitamo svim sudionicima na maštovitim kostimima i zasluženim nagradama! 🏆

Za sve učenike koji se nisu maskirali održane su kreativne radionice u prijepodnevnoj i poslijepodnevnoj smjeni na temu maskenbala koje su vodili prof.def. Damir Kruljac  i pedagoginja Nada Kemešić. Dok je stručno povjerenstvo donosilo odluku o najboljim maskama, učenica 3.e razreda Lina Jagar predstavila je kreativan uradak nastao na radionici.

A kako bi škola bila prigodno ukrašena, pobrinuli su se zadrugaši. Članovi školske zadruge K.I.Š.A., učenici 3.h i 3.g razreda s voditeljicama prof.Žipovski i prof. Maksimović, udružili su svoje vrijedne ruke i napravili maske.

U sklopu obilježavanja maskenbala u EŠV održana je i radionica za učenike 4.e i 4.h razreda pod nazivom Biti svoj - biti u ravnoteži pod vodstvom nastavnice Jelene Stjepanović. Učenici su radili psihološki test osobnosti te su ga međusobno komentirali i ispunjavali radne listiće koji se odnose na promišljanje o sebi. Radni list se sastojao od seta pitanja koja se odnose na promišljanje o svom imenu, identitetu, svijetu oko nas (kako nas drugi vide, kako želimo da nas drugi vide), o društvenim mrežama i odnosima s drugim ljudima, te ocjenjivanju svog vanjskog i unutarnjeg izgleda.

Više o radionici možete pogledati na: https://sites.google.com/view/tvornicadobrihemocija/uljep%C5%A1aj-dan?authuser=0