Pisci na mreži: Roman Simić Bodrožić

Autor: Sanja Sabo-Ris, 27. 3. 2012.

U trinaestom virtualnom susretu iz programa "Pisci na mreži"  gostuje pjesnik, pripovjedač, urednik Roman Simić Bodrožić. Virtualni susret održat će se danas, u utorak, 27. ožujka od 17 do 18.30h putem internet servisa link! Više informacija u nastavku...

putem interneta i servisa Microsoft Office Live Meeting
za sudjelovanje pratite poveznicu

U utorak nam je gost, pisac na mreži: pjesnik, pripovjedač, urednik, onaj koji na različite načine oblikuje prostor hrvatske književnosti, dajući joj vlastitim pričama, tekstovima na snazi, ali je i prevodeći u druge prostore, jezike… Roman Simić započinje s poezijom, ali kratka priča je, čini se, ono što svojom paradoksalnom naravi jest njegov pripovjedački izazov. Međutim, književni život, i svaki drugi, prepleten je i nizom drugih važnih mjesta, likova, oblika, a svakom od njih daje posebno mjesto, kontekst i značenje u svom poslu daje – Roman Simić Bodrožić.

Namjera nam je danas u razgovoru s Romanom Simićem Bodrožićem, u idućim virtualnim susretima i s drugim hrvatskim autorima, autoricama, saznati: tko su oni, kako, zašto i za koga pišu? Željeli bismo s našim gostima na mreži, s hrvatskim piscima (različitih generacija, poetika, zanimanja…) i s vama – prisutnim učenicima i nastavnicima, sa sudionicima na udaljenim mjestima – ući u njihove radionice, proći labirintima njihovih književnih tekstova, dobiti pouzdaniji uvid kako i gdje žive, što čitaju, što im je važno u procesu pisanja, što misle o novim tehnologijama i mogućnostima komuniciranja s drugima, koji su njihovi uzori i životni izbori?

Ukratko: htjeli bismo izravno, u razgovoru, različitim pitanjima i novim, drukčijim odgovorima, učiniti složenu mrežu hrvatske književnosti (kulture) dostupnom i preglednom za čitanje, kretanje, stjecanje različitih iskustava i za uživanje. Želimo saznati kako čitati hrvatske pisce i njihove tekstove, upoznati ih i učiniti vlastito vrijeme važnijim i boljim nego što nam se, nerijetko, čini da ono jest.

Vjerujemo da su za ovu priliku razgovor s Romanom Simićem, odnosno njegovi tekstovi njegov nama ispričani život, više nego dobar i uzbudljiv izbor.

Molimo vas pročitajte ponuđene tekstove, potražite u knjižnici i na internetu knjige i tekstove Romana Simića da biste saznali više od onoga što sada znate o njemu. Čitajte, pitajte i sudjelujte s nama. Izbor glazbe, fotografija, scene iz filmove, ilustracije, ako ih bude, također su dio onoga što nam gost pisac, želi reći o sebi.

Više informacija i ponuđene tekstove pročitajte na ovom linku!

Ukupno: 920884